Bromsskive- och bromsbeläggssats SKU# SKBK-10993067
20075724
Position framaxel
Position framaxel
Bromsskivetyp ventilerad invändigt
Hålantal 5/7
Bromsskiva tjocklek 28
Slitvarnarkontakt med akustisk slitagevarnare
Hålkrets-Ø [mm] 130
Tjocklek 17,6
Ytterdiameter [mm] 294
Centreringsdiameter [mm] 85
Bredd [mm] 156,7
Innerdiameter [mm] 165
Borrbild/Hålantal 05/07
Mängdenhet Axel set
Borrdiameter till [mm] 17,3
Märke OEM-Koder
HYUNDAI 581010WA00
HYUNDAI 581013MA00
HYUNDAI 581013MA01
HYUNDAI 581012BA00
HYUNDAI 581012BA10
HYUNDAI 581012PA00
HYUNDAI 581012PA70
HYUNDAI 581012WA00
HYUNDAI 581012WA40
HYUNDAI 581012WA70
HYUNDAI 581012WA90
HYUNDAI 581013MA20
HYUNDAI 581014DU00
KIA 581012BA10
KIA 581012JA10
KIA 581012JA11
KIA 581012JA50
KIA 581012PA70
KIA 581014DA60
ROEWE (SAIC) 10123663
ROEWE (SAIC) K4144109100
SSANGYONG 4144109000
SSANGYONG 4144109100
SSANGYONG 4144109110
SSANGYONG 4144109111
SSANGYONG 4144109112
SSANGYONG 48130341A0
SSANGYONG 4813036B00
SSANGYONG 4813036B10