Bromsskive- och bromsbeläggssats SKU# SKBK-10992721
20075032
Position framaxel
Position framaxel
Bromsskivetyp ventilerad invändigt
Hålantal 5/7
Bromsskiva tjocklek 28
Slitvarnarkontakt inkl. slitvarnarkontakt
Hålkrets-Ø [mm] 130
Minimum tjocklek [mm] 26
Höjd 56,4
Antal slitvarnare [per axel] 2
Tjocklek 17,2
Ytterdiameter [mm] 294
Centreringsdiameter [mm] 85
Bredd [mm] 149
Innerdiameter [mm] 165
Borrbild/Hålantal 05/07
Mängdenhet Axel set
Märke OEM-Koder
HYUNDAI 5810139A60
HYUNDAI 581013BA02
HYUNDAI 581013BA10
HYUNDAI 581013BA20
HYUNDAI 58101H1A80
KIA 581013FA00
KIA 581013FA10
ROEWE (SAIC) 10123663
ROEWE (SAIC) K4144109100
SSANGYONG 4144109000
SSANGYONG 4144109100
SSANGYONG 4144109110
SSANGYONG 4144109111
SSANGYONG 4144109112
SSANGYONG 4813021A00
SSANGYONG 4813021A01
SSANGYONG 4813A21100