Bromsskive- och bromsbeläggssats SKU# SKBK-10992581
20074752
Position framaxel
Position framaxel
Bromsskivetyp externt ventilerad
Hålantal 5/10
Bromsskiva tjocklek 30,1
Slitvarnarkontakt utan slitagesensor
Slitvarnarkontakt exkl. slitvarnarkontakt
Hålkrets-Ø [mm] 108
Minimum tjocklek [mm] 27
Höjd 51,2
Ytterdiameter [mm] 336
Centreringsdiameter [mm] 68
Håldiameter [mm] 16,8
Innerdiameter [mm] 149,8
Borrbild/Hålantal 05/10
Mängdenhet Axel set
Höjd 1 [mm] 74,2
Bredd 2 [mm] 156,3
Tjocklek 1 [mm] 20,8
Märke OEM-Koder
OSCA 29138
VOLVO 274331
VOLVO 30657301
VOLVO 306573010
VOLVO 306573013
VOLVO 306573015
VOLVO 30769125
VOLVO 31262489
VOLVO 31262705
VOLVO 31400893
VOLVO 31687101
VOLVO 32373161
VOLVO 32373170