Bromsskive- och bromsbeläggssats SKU# SKBK-10992302
20072152
Position Bakaxel
Position Bakaxel
Diameter 330
Bromsskivetyp ventilerad
Hålantal 5
Bromsskiva tjocklek 28
Slitvarnarkontakt exkl. slitvarnarkontakt
Hålkrets-Ø [mm] 108
Minimum tjocklek [mm] 26
Höjd 65
Ytterdiameter [mm] 330
Centreringsdiameter [mm] 68
Bredd [mm] 53,8
Innerdiameter [mm] 171
Gängmått 16,7
Mängdenhet Axel set
Tjocklek 1 [mm] 17
Märke OEM-Koder
VOLVO 272399
VOLVO 2723997
VOLVO 272944
VOLVO 274334
VOLVO 30645223
VOLVO 30648382
VOLVO 306483820
VOLVO 30681695
VOLVO 32373187
VOLVO 8623862
VOLVO 8634925
VOLVO 86349250
VOLVO 86349255
VOLVO 8672113