Bromsskive- och bromsbeläggssats SKU# SKBK-10992295
20072138
Position framaxel
Diameter 330
Bromsskivetyp ventilerad
Hålantal 5
Bromsskiva tjocklek 28
Slitvarnarkontakt exkl. slitvarnarkontakt
Hålkrets-Ø [mm] 108
Minimum tjocklek [mm] 26
Höjd 65
Tjocklek 14,8
Ytterdiameter [mm] 330
Centreringsdiameter [mm] 68
Bredd [mm] 109,7
Innerdiameter [mm] 171
Gängmått 16,7
Mängdenhet Axel set
Märke OEM-Koder
ASTON MARTIN 2885759PK
CITROËN 1619607480
CITROËN 4254C6
FORD 1230725
FORD 1230732
FORD 1329156
FORD 2M502K021AA
FORD 2M5J2K021BA
JAGUAR 02C2C24016
JAGUAR C2C24016
JAGUAR C2C8361
JAGUAR CAP1266
JAGUAR JLM21282
JAGUAR JLM2182
JAGUAR MXD2750AA
PEUGEOT 1619607480
SEAT 6KL698151
VOLVO 30645136
VOLVO 30645223
VOLVO 30665552
VOLVO 30683858
VOLVO 306851360
VOLVO 8672113