Bromsskive- och bromsbeläggssats SKU# SKBK-10992257
20072002
Position Bakaxel
Bromsskivetyp full
Hålantal 4
Bromssystem AKEBONO
Bromsskiva tjocklek 10
Slitvarnarkontakt ej förberett för slitvarningsvisning
Hålkrets-Ø [mm] 100
Minimum tjocklek [mm] 8
Höjd 40
Tjocklek 15,4
Ytterdiameter [mm] 261
Centreringsdiameter [mm] 55
Håldiameter [mm] 13
Bredd [mm] 96,8
Innerdiameter [mm] 124,4
Borrbild/Hålantal 04/05
Mängdenhet Axel set
Märke OEM-Koder
HAIMA (FAW) B26Y26251L1
MAZDA B26Y26251
MAZDA BJ3Y26251
MAZDA (HAINAN) B26Y26251L1
PONTIAC 19184917
TOYOTA 0446602220
TOYOTA 0446606060
TOYOTA 0446606070
TOYOTA 0446606090
TOYOTA 0446606100
TOYOTA 0446606200
TOYOTA 0446606210
TOYOTA 0446633160
TOYOTA 0446633180
TOYOTA 0446633200
TOYOTA 0446633210
TOYOTA 0446642060
TOYOTA 0446675010
TOYOTA 04466WY050
TOYOTA 04466YZZE8
TOYOTA (FAW) 0446642070
TOYOTA (FAW) 446642070
TOYOTA (FAW) 446642060
TOYOTA (GAC) 446633180