Bromsskive- och bromsbeläggssats SKU# SKBK-10991752
17374048
Position framaxel
Diameter 300
Bromsskivetyp ventilerad
Bromsskivetyp full
Hålantal 5
Bromssystem ATE / TEVES / CONTINENTAL
Bromsskiva tjocklek 28
Bromsskiva tjocklek 11
Slitvarnarkontakt ej förberett för slitvarningsvisning
Slitvarnarkontakt ej förberett för slitvarningsvisning
Hålkrets-Ø [mm] 108
Hålkrets-Ø [mm] 108
Kompletteringsartikel / tilläggsinfo 2 med kolvlåsningar
Höjd 52,3
Höjd 48,8
Tjocklek 20,3
Tjocklek 16,9
Ytterdiameter [mm] 302
Centreringsdiameter [mm] 63,6
Bredd [mm] 106,5
Hjulbult-håldiameter [mm] 15,8
Hjulbult-håldiameter [mm] 15,7
Nav-Ø 1 [mm] 63,4
Bredd 1 [mm] 155,1
Bredd 2 [mm] 156,3
Höjd 1 [mm] 66,6
Höjd 2 [mm] 72
Borrbild/Hålantal 5/6
Innerdiameter [mm] 177,50
passar fordon till tillverkningsår 2016/11
passar fordon till tillverkningsår 2016/11
passar fordon till tillverkningsår 2016/11
passar fordon till tillverkningsår 2016/11
passar fordon till tillverkningsår 2016/11
passar fordon till tillverkningsår 2016/11
passar fordon till tillverkningsår 2016/11
passar fordon till tillverkningsår 2016/11
Märke OEM-Koder
EICHER 101670299
EICHER 101591259
FORD 6G912C375FB
FORD 6G912C375CD
FORD 6G912C375FA
FORD 6G912K021A2A
FORD 1379931
FORD 1379965
FORD 1379971
FORD 1384689
FORD 1385590
FORD 1405500
FORD 1405510
FORD 1420600
FORD 1420601
FORD 1426143
FORD 1426144
FORD 1427386
FORD 1432363
FORD 1436498
FORD 1437761
FORD 1439866
FORD 6G912K021A2B
FORD 1458247
FORD 1459450
FORD 3091385
FORD 1469085
FORD 1500158
FORD 1503969
FORD 1517696
FORD 1566232
FORD 1566233
FORD 1655233
FORD 1747043
FORD 1752093
FORD 1864280
FORD 1877765
FORD 1892357
FORD 1892358
FORD 1916606
FORD 1916756
FORD 2032691
FORD 2110592
FORD 2111254
FORD 6G912C375F1B
FORD 6G912A315AA
FORD 6G912C375CC
FORD 6G912C375CB
FORD 6G912A315BB
FORD 6G912A315BA
Märke SKU#
eicher 101670299