Bromsskive- och bromsbeläggssats SKU# SKBK-10991745
17372409
Position framaxel
Position Bakaxel
Position framaxel
Bromsskivetyp ventilerad invändigt
Bromsskivetyp ventilerad invändigt
Hålantal 5/6
Bromssystem BOSCH
Bromsskiva tjocklek 24
Bromsskiva tjocklek 20,0
Slitvarnarkontakt förberett för slitvarningsvisning
Hålkrets-Ø [mm] 120
Kompletteringsartikel / tilläggsinfo 2 med kolvlåsningar
Kompletteringsartikel / tilläggsinfo 2 med kolvlåsningar
Minimum tjocklek [mm] 22,5
Höjd 73,1
Höjd 70,6
Höjd 66,0
Antal fälghål 5
Tjocklek 19,2
Tjocklek 17,2
Ytterdiameter [mm] 312
Centreringsdiameter [mm] 79
Centreringsdiameter [mm] 75
Bredd [mm] 123,2
Bromstyp Skivor
Bromstyp Skivor
Innerdiameter [mm] 152,0
Längd [mm] 148,3
Längd [mm] 675
Innerdiameter [mm] 185,0
Höjd 1 [mm] 44,1
Höjd 2 [mm] 45,2
Längd [mm] 1045
Märke OEM-Koder
BMW 34106799801
BMW 34106856191
BMW 34106859181
BMW 34356792292
BMW 34106859182
BMW 34112456867
BMW 34112464194
BMW 34114073936
BMW 34356792289
BMW 34116774875
BMW 34116792219
BMW 34116798978
BMW 34116854126
BMW 34216873093
BMW 34116855006
BMW 34116856193
BMW 34216864900
BMW 34118848417
BMW 34218855013
BMW 34116764645
BMW 34116854999
BMW 34118883429
BMW 34206799809
BMW 34206873093
BMW 34206873094
BMW 34212464312
BMW 34212468436
BMW 34216792229
BMW 34216850569
BMW (BRILLIANCE) 34116856193
BMW (BRILLIANCE) 34116854126
BMW (BRILLIANCE) 34114073936
BMW (BRILLIANCE) 34106859181
BMW (BRILLIANCE) 4073936
BMW (BRILLIANCE) 6854126
BMW (BRILLIANCE) 6856193
BMW (BRILLIANCE) 6859181