Bromsskive- och bromsbeläggssats SKU# SKBK-10991683
17362250
Position framaxel
Position Bakaxel
Position framaxel
Bromsskivetyp ventilerad
Bromsskivetyp full
Hålantal 5/10
Bromsskiva tjocklek 27,9
Bromsskiva tjocklek 12
Slitvarnarkontakt exkl. slitvarnarkontakt
Slitvarnarkontakt exkl. slitvarnarkontakt
Hålkrets-Ø [mm] 108
Hålkrets-Ø [mm] 108
Kompletteringsartikel / tilläggsinfo 2 med kolvlåsningar
Minimum tjocklek [mm] 25
Minimum tjocklek [mm] 10
Tjocklek 18
Ytterdiameter [mm] 305
Centreringsdiameter [mm] 68
Bredd [mm] 53,8
Tjocklek 1 [mm] 17
Märke OEM-Koder
VOLVO 272399
VOLVO 2723997
VOLVO 272401
VOLVO 2724011
VOLVO 272404
VOLVO 2724045
VOLVO 272429
VOLVO 272944
VOLVO 274170
VOLVO 2741700
VOLVO 2741702
VOLVO 274334
VOLVO 274335
VOLVO 2743359
VOLVO 274559
VOLVO 30648385
VOLVO 30648386
VOLVO 30648387
VOLVO 30648382
VOLVO 306483820
VOLVO 30681695
VOLVO 30776712
VOLVO 31262097
VOLVO 31262503
VOLVO 31262506
VOLVO 31262707
VOLVO 31262716
VOLVO 31400740
VOLVO 31400741
VOLVO 31471821
VOLVO 31471827
VOLVO 31471835
VOLVO 32373171
VOLVO 32373172
VOLVO 32373187
VOLVO 8251309
VOLVO 8251310
VOLVO 8251311
VOLVO 8251784
VOLVO 8601763
VOLVO 8601765
VOLVO 8602328
VOLVO 8602329
VOLVO 8623861
VOLVO 86238615
VOLVO 8623862
VOLVO 8634921
VOLVO 86349214
VOLVO 86349210
VOLVO 8634925