Bromsskive- och bromsbeläggssats SKU# SKBK-10991679
17362217
Position framaxel
Position Bakaxel
Position framaxel
Bromsskivetyp externt ventilerad
Bromsskivetyp externt ventilerad
Hålantal 5/6
Bromsskiva tjocklek 28
Bromsskiva tjocklek 22
Slitvarnarkontakt förberett för slitvarningsvisning
Slitvarnarkontakt exkl. slitvarnarkontakt
Slitvarnarkontakt ej förberett för slitvarningsvisning
Hålkrets-Ø [mm] 108
Hålkrets-Ø [mm] 108
Kompletteringsartikel / tilläggsinfo 2 Anti-skrik-plåt
Minimum tjocklek [mm] 26
Minimum tjocklek [mm] 20
Tjocklek 16,9
Ytterdiameter [mm] 316
Centreringsdiameter [mm] 63,6
Centreringsdiameter [mm] 64
Bredd [mm] 106,5
Höjd 1 [mm] 75,3
Bredd 2 [mm] 156,5
Tjocklek 1 [mm] 19,4
Märke OEM-Koder
FORD 1380046
FORD 1404955
FORD 1405509
FORD 1405511
FORD 1423389
FORD 1426143
FORD 1426144
FORD 1431178
FORD 1434812
FORD 1434815
FORD 1439866
FORD 1459450
FORD 1503969
FORD 1566233
FORD 1655233
FORD 1752093
FORD 1864276
FORD 1916606
FORD ME6G9J2M008FA
FORD 6G9N2K021CC
FORD 6G912M008FC
FORD 6G912M008BA
FORD 30736322
FORD ME6GJ2M008FA
FORD 6G9N2K021CA
FORD 6G912M008AA
FORD 6G9N2K021CB
FORD 89BBA23943JA3M
FORD ME6G9J2M008FB
FORD 30793539
FORD 6G912M008FB
FORD 30793857
FORD 6G9N2C375DC
FORD 6G9N2C375DB
FORD 6G912M008FD
FORD 31200229
FORD 6G912M008FA
JAGUAR C2D31788
JAGUAR C2D60996
JAGUAR T2R7247
LAND ROVER LR027107
LAND ROVER LR134695
LAND ROVER LR000470
LAND ROVER LR043714
LAND ROVER LR043285
LAND ROVER LR027129
ROVER LR000470
ROVER LR027107
VOLVO 307690600
VOLVO 30769060